1

Минула доба не була повністю спокійною в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. І хоча бойовики майже притримувалися режиму припинення вогню, все ж таки одиничні випадки провокацій зі сторони сепаратистів були зафіксовані. Про це повідомляє прес-центр АТО у ранковому зведенні. Загалом, протягом останньої доби в районі окупованого населеного пункту Зайцево проросійській найманці декілька разів відкривали дуже інтенсивний вогонь з гранатометів та крупнокаліберних кулеметів у напрямку опорного пункту українських військовослужбовців.

Вночі хаотично обстрілювалися українські позиції в районі населеного пункту Луганське, що знаходиться на Артемівському напрямку. В цілому, протягом сьогоднішнього дня незаконні збройні формування двічі порушували режим перемир’я.

Також штаб антитерористичної операції повідомляє, що на території Луганської області відведення важкого озброєння калібром менше 100 мм буде проходити в декілька етапів і має розпочатися з населеного пункту Станиця Луганська Луганської області. Про це повідомив спікер АТО Руслан Ткачук. Зокрема зазначається, що спочатку будуть відводитися 82-міліметрові міномети, після – СПГ-9. На кожному з етапів буде відбуватися процес узгодження з місією ОБСЄ. Виконання протоколів Мінських домовленостей українська сторона буде проводити у присутності преси. Тому дедлайн назначено на 2 жовтня, – за умови повної тиші. Нагадаємо, що термін згортання мінометного розрахунку – до 3 хвилин.