2

На полігоні навчального центру «Близнюки» пройшли дводенні ротно-тактичні навчання військовослужбовців батальйону спеціального призначення «Сармат», що були призвані на службу в четверту хвилю мобілізації з території Запорізької, Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

На даних навчаннях відпрацьовувалася нічна стрільба з усіх видів зброї та звільнення заручників. Ще штатний спецназ батальйону, за легендою, працював в ролі диверсійно-розвідувальної групи та намагався проникнути в табір.

За словами командира батальйону підполковника Вадима Музюкіна, ротно-тактичні навчання військові пройшли на відмінно. Відпрацьовувалася стрільба з пістолета ПМ, автомата Калашникова, кулемету, снайперської гвинтівки, підствольного гранатомету, робота інспекторів з перевірки автомобілів на блокпостах.

Військова служба правопорядку «Сармат» — це військова міліція з відповідними завданнями та повноваженнями. З врахуванням складної ситуації на території Луганської та Донецької областей, в вересні 2014 року було прийнято рішення про створення в Запорізькому регіоні частини спеціального призначення ВСП «Сармат». На початку частина складалася з професійних військових та контрактників. В середині грудня 2014 року 50 військовослужбовців було направлено в зону АТО. На початку березня було прийнято рішення про збільшення штабу підрозділу за рахунок військовозобов’язаних, призваних по мобілізації.