01.02

1 лютого стало відомо, що залучення співробітників Головного управління Міністерства внутрішніх справ області Запорізька облдерж адміністрація буде здійсняти саме для того, щоб мобілізація пройшла на ґрунтовному рівні.

Про це повідомили прес-службу з посиланням на рішення Ради оборони області від 31 січня. У повідомленні йде мова про першочергове завдання місцевої влади, а саме – забезпечення мобілізації.

«На даний момент існує велика проблема, яка полягає у відмові військовозобов’язаними брати повістки напряму з військкоматів», – каже Олександра Мойко – виконуючий обов’язки обласного військового комісара.
Цю ситуацію взялася вирішувати Рада, яка вже активно залучає до процесу мобілізації дільничних інспекторів та працівників місцевих відділів міліції в сільській місцевості.

На даний момент також є актуальною проблема, коли повістки вручають чоловікам, що не підлягають мобілізації (інваліди і т.д.). Що до цього, то Мойко відзначає, що це виникає через застарілу базу даних та лібералізацію військового обліку в минулі роки.