azov-760x429

Маємо нагадати, що вже минув рік після того, як бійці полку «Азов» розпочали військову операцію, яка получила назву «Широкінська». Тоді від ворожої присутності впродовж п’яти днів були звільнені одразу декілька населених пунктів, що розташовані поблизу Маріуполя. Пам’ять загиблих побратимів була вшанована запоріжцями хвилиною мовчання, а також молитвою за рідну Україну.

За словами військовослужбовця з позивним «Балу», який на той час перебував у складі розвідувальної роти «Азова», він був на другій лінії фронту в той момент, коли ворожі війська розпочали свій наступ. І бойові дії були настільки потужними, що заграва була видна аж за чотири кілометра від місця події. Як все палало і лунали вибухи можна було почути і побачити за кілька кілометрів, розповідає боєць. Їхньому блокпосту теж дісталося немало, тому що ворог почав потужно обстрілювати їх з градів. Але тоді більш за все він боявся не за себе, а за свого брата, оскільки той знаходився в небезпечній зоні окупації.

Біля підніжжя пам’ятника князеві Святославові були названі позивні тих п’ятнадцяти хлопців з полку «Азов», які віддали своє життя за Батьківщину у боях за Широкіно. Хвилина мовчання – це дань пам’яті загиблим українським воїнам.

Пройшло п’ять днів ворожої окупації і Широкіно та Саханка були звільнені бійцями полку «Азов». Але ворог не міг з цим змиритися і декілька раз влаштовував спроби повернути під свій контроль Широкіно. Оборона цьго населеного пункту тривала довгі 154 дні.

Біля пам’ятника лунали чисельні оповіді військових про ті події, вони пройшли крізь пекло війни. І як було відмічено представниками Цивільного корпусу “Азов”, звільнення Широкіно стало однією з найуспішніших операцій українських військових.