оборона

19 квітня штаб АТО повідомив про стабілізацію ситуації в зоні АТО. Бойовики значно скоротили кількість своїх провокаційних нападів, а українські військові дотримуються режиму тиші. Відповідно українське керівництво сподівається на деяку стабільність у цій ситуації. Від початку доби сьогодні терористи 8 разів порушили режим тиші та провокували українських бійців. Звісно, українська сторона на провокації не відповідала та вогонь у відповідь не відкривала. Сьогодні з боку українських військових за офіційною інформацією обійшлося без втрат.

На Маріупольському напрямку бойовики застосували міномети 82 мм проти позицій ВСУ біля Красногорівки. Біля Водяного терористи застосували гранатомети, кулемети великого калібру, стрілецьку зброю. Біля Павлополю стріляли з автоматичних гранатометів. Вогонь з стрілецької зброї, БМП лунав сьогодні біля Широкино.

На Донецькому напрямку бойовики стріляли біля Луганського з автоматичних гранатометів та стрілецької зброї. Нагадаємо, що 29 березня прийнято біло рішення про припинення вогню Тристоронньою контактною групою. В результаті терористи активно порушували мінські домовленості та проводили обстріли з забороненої зброї. Тепер всі сподіваються, що поступово бойовики припинять обстріли зовсім та режим тиші в зоні АТО все ж буде встановлений. Зменшення кількості пострілів за добу вже є гарним знаком, хоча й не є гарантією дотримання терористами режиму тиші.

Хочеться вірити, що режим тиші дійсно буде встановлено в зоні АТО та обидві сторони будуть дотримуватися умов домовленостей.