1110 оборона

Перебуваючи з офіціальним візитом у міжнародному відомстві в рамках робіт Першого комітету ГА ООН, Сергій Шутенко, який обіймає посаду директору департаменту міжнародної безпеки МЗС України, виказав побоювання своїм колегам про те, що Москва може будь-якої миті без попередження активізувати бойові дії на сході України.

Зі свого боку, український народ та уряд тільки цього року, ініціювали масштабні дії щодо припинення вогню по всій лінії зіткнення.

Наразі військовослужбовці ЗСУ та міжнародні спостерігачі фіксують збільшення чисельності окупаційних військ та одиниць важкої бронетанкової й артилерійської техніки вздовж контактної лінії у Донецькій та Луганській областях. Москва регулярно посилює материальну та фізичну базу на території, окупованою бойовиками та найманцями з числа російських громадян (про що свідчать чисельні обличчя якутів та чеченців, наприклад).
Штаб ЗСУ має факти про перебування на окупованих територіях великої кількісті важкої зброї, яка стягується до контактної лінії. За 10 місяців 2017 року РФ поставила півтори тисячі танків, одиниць артилерійських систем, в тому числі артилерійських ракетних комплексів та мінометів.

За словами українського представника в ООН, терористи, які не є самостійними фігурами і діють за наказом Кремля, кожного разу порушували режим «тиші», передбачений Мінськими угодами.

Російські кадрові військові та прибічники «руського миру» постійно провокують бійців ЗСУ, обстрілюючи житлові райони, не дають працювати спостерігачам СММ ОБСЄ, не допускають у окуповані райони. Цивільне населення постійно несе втрати загиблими та скаліченими: з початку січня загиблі 26 та отримали поранення 135 мирних мешканців.