1

Житель Розівського району Запорізької області В’ячеслав Клочан розповів, як проходила його служба в зоні проведення антитерористичної операції.

Спочатку повістку про його мобілізацію принесли в квітні 2014 року прямо на робоче місце: в Розівське відділення Пологівської ОДПІ. За плечима нашого захисника вже було проходження служби в лавах Збройних сил України, саме тому він був повністю підготовленим для того, аби стати на захист нашої Батьківщини.

Після успішного проходження медичної комісії В’ячеслав потрапив до міста Миколаєва, де в складі 79-ї аеромобільної десантної бригади охороняв Каховську ГЕС, а у випадку тривоги – Одеський морський порт.

Після цього бійців бригади було передислоковано до населеного пункту Коларівка, де охоронялися бердянські порти: повітряний та морський. І лише в травні 2015 року бригаду В’ячеслава було направлено на Донбас в зону проведення антитерористичної операції.

Спочатку військові були розміщені в селі Сонцево Старобешівського району і найчастіше супроводжували українські військові колони з паливом та боєприпасами на Савур-могилу.

Перший обстріл молодий чоловік запам’ятає надовго: колону, яку супроводжували бійці, ворог накрив дуже сильним шквальним вогнем. Після того бою було не лише багато поранених, а й загиблих.

Молодий український захисник вкотре наголошує, що не варто боятися захищати нашу Батьківщину, адже тому вони і є чоловіками. На кого, як не на них сподіватися в тяжку хвилину нашим рідним, дітям та дружинам? «Наші родини – це і є наша країна. За них ми стояли, за них наразі стоять наші побратими», – резюмує В’ячеслав Клочан.