3

Учасники антитерористичної операції на Сході України, а також їх діти можуть розраховувати на державну допомогу для отримання освіти. Про це повідомляє управління в справах преси Запорізької обласної державної адміністрації.

Так, держава значно посилила соціальний захист військовослужбовців силових структур, інших військових формувань, створених у відповідності до законодавства України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та приймали безпосередню участь в антитерористичній операції на Донбасі. Під цей захист також підпадають працівники організацій та управлінь, які були задіяні в АТО та діти цих категорій громадян

Згідно з повідомленнями департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, внесено зміни в статтю 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема, про можливість отримання професійно-технічної та вищої освіти.

Відповідно до нових норм Закону України, учасники антитерористичної операції і їх діти, а також діти, що навчаються на денній формі навчання в професійно-технічних та вищих державних навчальних закладах, до закінчення навчання, але не більше ніж до досягнення ними 23-х річного віку, забезпечуються державною цільовою підтримкою для здобуття освіти у вигляді: повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів держави та місцевого бюджетів; пільгових довгострокових кредитів для отримання освіти, соціальної стипендії.