1

В Запорізькій області до мирного життя вже повернулися більше 4,5 тисячі військовослужбовців-учасників антитерористичної операції. З них кожний десятий має проблеми з працевлаштуванням та потребує спеціалізованої допомоги. Такі дані озвучила під час круглого столу, організованого запорізьким філіалом Інституту Горшеніна, заступник директора департаменту соціального захисту населення ЗОДА Ірина Разуваєва.

Чиновниця розказала, що призвані під час перших двох хвиль мобілізації вже повернулися на свої робочі місця оскільки першими, кого призвали в АТО, були зайняті люди, які покинули свої робочі місця та стали на захист нашої Батьківщини.

При цьому варто відзначити, що демобілізовані бійці зіткнулися з наступними проблемами. По-перше, за час їх відсутності, ринок праці в країні дуже змінився: економіка наразі знаходиться в не найкращому стані, рівень зайнятості населення продовжує скорочуватися.

За офіційними даними, до Запорізького обласного центру зайнятості з початку року звернулося близько 600 учасників АТО. На сьогодні їх залишилося 375 чоловік. З числа демобілізованих бійців АТО вдалося працевлаштувати 160 чоловік, 64 чоловіка скористалися отриманою одноразовою допомогою та почали займатися підприємницькою діяльністю.

На професійну та соціальну адаптацію демобілізованих бійців в Запорізькій області було виділено 752 тисячі гривень. Частину цієї суми заплановано направити на перекваліфікацію воїнів антитерористичної операції з розрахунку не більше 9 тисяч гривень на одного демобілізованого бійця.