UKRAINE-RUSSIA-CRISIS-POLITICS-MILITARY

5-ий запорізький батальйон Національної Гвардії України в серпні 2015 року передали з військової частини 3033 в криворізьку військову частину 3011. Для запоріжців змінилися не лише номер частини, а й місце постійної дислокації та якість тилового забезпечення.

Весна та літо пройшла для наших запорізьких захисників під Маріуполем, а з вересня, після перепідпорядкування, – з Кривого Рогу їх було відправлено в сектор «Б». Відтепер хлопці несуть службу на опорних пунктах лінії оборони, і хоча знаходяться на новому місці лише декілька тижнів, однак за цей час вже встигли відчути, як змінилось продовольче забезпечення криворізької військової частини в порівнянні із запорізькою. З Кривого Рогу їх привезли без якого-небудь забезпечення, – ані генератору, ані буржуйки, хоча тут наші бійці пробудуть, як мінімум, до березня 2016 року.

Не дивлячись на технічні складнощі, запоріжці, все ж таки, продовжують укріплювати звідні опорні пункти, будують бліндажі, укріплюють їх та налагоджують свій побут. Харчове забезпечення також залишає бажати кращого.

Вода у підрозділу привозна – нацгвардійці «перехоплюють» машину з водою, яка привозить воду для розміщених поряд артилеристів 55-ї бригади.

За словами капітана Володимира Поселянина, у бійців, які стояли на опорних пунктах поблизу Запоріжжя, на кожному пункті був свій транспорт. Запоріжців же частина не забезпечила нічим, – вони стоять в полі між населеними пунктами, без можливості дістатися навіть до магазину за продуктами харчування.