1(1)

Як вже раніше зазначалося, підрозділи 55-ї окремої артилерійної бригади, які були відведені відповідно до Мінських домовленостей від лінії розмежування, наразі знаходяться в стані постійної бойової готовності до виконання поставлених бойових задач і за першим же наказом свого керівництва військові повернуться на свої передові позиції.

Оскільки ситуація в секторі «Б» протягом останнього часу серйозно загострилася, такий наказ може пролунати щомиті. Ще 15 листопада спікер Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов повідомив, що українська сторона вже повідомила представників місії ОБСЄ, яка працює в Україні, що якщо ситуація в зоні АТО буде загострюватися і надалі, – Україна готова повернути на першу лінію оборони свою артилерію.

Як розповів командир артилерійної бригади полковник Сергій Брусов, який вже четвертий місяць поспіль знаходиться на Донбасі у відрядженні, в бригаді вже пройшла заміна особового складу, який було призвано за мобілізацією. Наразі проводяться всі заходи з підвищення бойової підготовки, закінчено бойове злагодження чотирьох підрозділів і всі вони вже готові до виконання своїх завдань. Одна батарея 55-ї окремої артилерійної бригади наразі знаходиться на тактичних навчаннях на Широколанівському полігоні в Миколаївській області, а інші – на місцях, розподілених по всьому фронту сектору «Б».

Також Сергій Брусов повідомив, що наразі в бригаді в зоні проведення антитерористичної операції немає жодного строковика. В пункті постійної дислокації (Уральські казарми м. Запоріжжя), на сьогодні знаходиться більше 50 солдатів строкової служби. Всі вони займаються забезпеченням повсякденного життя частини. Якщо ж військовослужбовець виявить бажання відправитися в зону АТО, – він повинен підписати контракт, після чого буде зарахований в один з підрозділів.