дом

Популярний в останні роки засновник інтернет порталу Джуліан Ассанж мав купу інформації щодо вторгнення Кремля на територію України. Питання полягає в його відмові видавати публікації величезних обсягів даних, які напряму пов’язані з агресією Російської Федерації. Лозунг сайту наголошує: «The truth will always win» (Правда завжди переможе), але по факту його автор притримався позиції – публікуй, що вигідно. Ці висновки стали відомими згідно розслідування, зробленого виданням «Foreign policy».
Коли в Америці перебігали виборчі перегони, сайт оприлюднив документи Демократичної партії США, але вважали на краще приховати документи, пов’язані з російською агресією.
Видання наголошує, що у 2014 році, коли РФ вторглася на територію України, про це світовій спільноті стало відомо з повідомлень ВВС та інших ЗМІ. Через два роки було отримано доступ до інформації Wikileaks: ресурс містив в два рази більше даних про вторгнення в Україну ще тоді, але Ассанж виказав відмову до їхньої публікації. Пізніше до Інтернету виклали цю інформацію, але вона не набула резонансу, оскільки розміщення стосувалося інших, непопулярних сайтів.
Цей факт є ще одним с «дзвіночків» у скриню підозр про зв’язок Ассанжа з агресивним Кремлем. Минулого року Daily Dot проінформувало, о відсутності публікацій WikiLeaks про події 2012 року, коли стало відомо про виявлення угоди на суму 2 мільярди євро між діючим режимом в Сирії та державним банком РФ. Крім того, Ассанж усіляко заважав кандидату в президенти США Гілларі Клінтон, погрожуючи викласти в Інтернет файли проти неї та її кампанії.
За думкою директора ЦРУ США Майка Помпео, сайт WikiLeaks та викрадені таємні конфіденційні матеріали інших держав можна розцінювати як «ворожу розвідувальну службу», яка відбувалася на користь Кремля.