оборона

Минуло два місяці літа 2016 року, а втрати серед мирного населення в зоні АТО стали надзвичайно великими. Експерти провели аналіз та зробили висновок, що кількість загиблих найбільша з серпня 2015 року. червень та липень 2016 стали смертоносними для мирного населення Донбасу та Луганщини. Якщо говорити про загиблих та поранених, то кількість жертв стала вдвічі більшою, ніж середнє арифметичне за останні 9 місяців. Про це офіційно заявляють у доповідях експертів ООН.

В чому причина такої кількості жертв? Справа у тому, що бойовики почали дуже активно застосовувати артилерію. В червні місяці загиблих було 8 чоловік, а поранених – 57. Половина з цієї кількості людей загинула або поранені внаслідок артилерійських обстрілів. такі снаряди руйнують системи комунікацій, дитячі садки, школи тощо. Варто зауважити, що ООН наполягає на тому, що артилерію застосовують обидві сторони. Також населення однозначно страждає від мін, розтяжок, різноманітних військових пасток, які також розставляють обидві сторони. Неможливо сказати, що тут винна лише одна сторона, оскільки при веденні військових дій стріляють з обох боків.

Наразі стало відомо, що ООН пропонує Україні підписати Римський статут Міжнародного кримінального суду. Цей документ дозволить кожному військовому нести відповідальність за свої дії та рішення під час ведення бою. Відповідно зловживання владою та неправомірні дії військових можуть бути переглянути в судовому порядку та відповідно покараними.

ООН впевнені, що подібні домовленості захистять мирне населення, оскільки індивідуальна відповідальність значно важливіша та страшніша. При цьому ратифікація документу Україною не захистить мирне населення від бойовиків.