оборона

Від початку доби 2 лютого до 18:00 російські бойовики здійснили 54 обстріли позицій українських військових. Кількість провокацій зросла майже в 2 рази. В результаті обстрілів двоє українських військових загинула, а ще дев’ять – поранені. Про це повідомив штаб АТО.

На Донецькому напрямку постріли лунали в сторону Авдіївки, Пісків та Луганського. Терористи застосовували гради, міномети, гранатомети різних калібрів, стрілецьку зброю, БМП та танки. На Маріупольському напрямку бойовики обстріляли Водяне, Чермалик, Мар’їнку, опитне, Широкино. Використали для цього артилерійські установки, міномети, зенітні установки та гради. На Луганському напрямку під обстрілами опинилися Кримське та Новозванівка. Терористи стріляли з стрілецької зброї, гранатометів та мінометів. Кількість та жорстокість нападів терористів посилюється. Вони починають використовувати важке озброєння та посилюють тиск на українських військових вздовж лінії розмежування. Мінські домовленості поки ні разу не дали бажаного результату, оскільки режим тиші порушується регулярно російською стороною.

Ситуація в Авдіївці дуже напряжена. Місто під обстрілами, теплопостачання тильки відновили. Наразі відомо, що фактично газ подається на окуповану територію безкоштовно. З іншої сторони залишити людей без теплопостачання у такий мороз неможливо та негуманно. Борги компаній на окупованих територіях зростають та лягають на українську владу. З урахуванням людських втрат та інших негативних моментів владі необхідно докладати більше зусиль для врегулювання конфлікту.