oborona

За результатами мінських переговорів тепер українська армія не просто дотримується режиму тиші, а й готується відвести війська та озброєння від лінії розмежування. Наразі вже розпочалась робота. С 5 жовтня планується розпочати відповідну роботу ще на чотирьох ділянках вздовж лінії розмежування. Серед населення актуальним стало питання: чи безпечно це для тих областей, які знаходяться поряд з зоною АТО?

Військові запевняють, що відведення військ ніяк не вплине на безпеку мирних жителів. Буде розроблено механізм посилення захисту тими структурами, які відповідають за захист цивільного населення. Експерти не бачать проблеми в таких домовленостях та кажуть, що на безпеку така ситуація ніяк не вплине. Залишається сподіватися, що це реально так і є.

Також стало питання про збільшення сірої зони в зоні АТО. Військові запевняють, що вона не збільшиться та залишиться у минулих межах. Деякі експерти говорять про те, що відведення війська дозволить створити спеціальну зону безпеки, завдяки якій мирне населення буде почуватися набагато впевненіше. Якщо домовленість буде виконано обома сторонами, то ризик початку військових дій набагато зменшується. Кількість провокаційних обстрілів вже зменшилася, а надалі сподіваємося, вони взагалі припиняться. Тоді поступово можна буде говорити про владнання конфлікту та покращення ситуації. Наразі відбуваються чергові зміни, які поки що нічого конкретного нам не обіцяють. З 22 вересня розпочались підготовчі роботи для відведення військ та зброї, тому час покаже результати таких домовленостей.