1

В рамках шостої хвилі часткової всеукраїнської мобілізації, яка має закінчитися вже 19 серпня, на території Запорізької області вже було призвано 950 військовозобов’язаних. Про це розказав заступник обласного військового комісара полковник Олександр Мойко.
До речі, для Запорізького регіону Генеральний штаб України зменшив план з 2200 до 1700 чоловік.

В рамках цієї хвилі районні (міські) військкомати області мають призвати до лав Збройних сил України ще близько 1400 чоловік, в Національну Гвардію України – трохи менше 200. Призов за мобілізацією в особливий період в Державну прикордонну службу України військові комісаріати області вже виконали на 100%.

Варто зазначити, що основна частина мобілізованих жителів нашого регіону буде відправлена до навчальних центрів, розміщених на території Львівської та Миколаївської областей. Деяка частина військовозобов’язаних також буде направлена до військових частин, розміщених на території Запорізької області.

Згідно з діючим законодавством України, всі мобілізовані громадяни мають право на отримання грошового забезпечення в повному обсязі, з врахуванням всіх надбавок та премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби, а не на рівні військовослужбовців строкової служби. Також за всіма мобілізованими гарантовано зберігається місце роботи, їх посада та середня заробітна платня на підприємстві, в закладі, організації, незалежно від підпорядкування та форми власності.