1

В Запорізькій області повним ходом проводиться призов на строкову службу — з обласного збірного пункту в навчальні центри Збройних сил України та підрозділи Національної Гвардії України відправили вже 160 осіб. Так, вчора строковиків урочисто проводжали в підрозділи Національної Гвардії: 20 юнаків поїхали до Києва, інші 25 залишаться служити в місті, у військовій частині 3033. Про це розповів заступник обласного воєнкому Михайло Логвінов.

15 квітня з території обласного збірного пункту було відправлено ще дві команди призовників загальною чисельністю 50 осіб: ЗО призовників поїхали на Львівщину, в підрозділи Сухопутних військ ЗСУ, інші — в Дніпропетровськ, де вони поповнять ряди Нацгвардії.

Весняний призив буде тривати до кінця травня. На строкову службу військкомати мають набрати 900 жителів нашого регіону, з яких 430 будуть служити в ЗСУ, 420 — в Національній Гвардії України, 50 — в Державній спеціальній службі транспорту (колишні залізничні війська). Відправку останньої команди новобранців з міста Запоріжжя заплановано на 2 травня.

Також варто відзначити, що з понеділка 21 квітня в країні стартує проведення 5-ї хвилі мобілізації. Призову будуть підлягати чоловіки у віці від 20 до 60 років, які за станом здоров’я визначені придатними для проходження військової служби. Держава гарантує їм соціально-правовий захист. Зокрема, за ними зберігається робоче місце та посада, їм виплачується середній заробіток.