1

В Мелітополі на території 25-ї бригади транспортної авіації було відкрито пам’ятник екіпажу ІЛ-76МД, що був збитий в небі над Луганськом в ніч з 13 на 14 червня 2014 року. Аби вшанувати пам’ять загиблих військових, в небо піднялися гелікоптери, штурмовики та вантажний літак.

Меморіальний комплекс з портретами всіх дев’ятьох членів екіпажу, які загинули при виконанні бойового завдання в зоні проведення антитерористичної операції, розміщено неподалік від контрольно-пропускного пункту військової частини. Вшанувати пам’ять Героїв прийшли друзі, родичі, близькі, військовослужбовці 25-ї бригади транспортної авіації міста Мелітополь, військовослужбовці 25- ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади. Зазначимо, що остання частина також понесла суттєві втрати, адже на борту збитого літака всього знаходилися 46 десантників.

Родичі, друзі та військовослужбовці поклали до меморіалу квіти та розпрощалися до неділі, 14 червня. В цей день планується об 11 годині на Новому кладовищі провести мітинг-реквієм в пам’ять про героїчний екіпаж. О 14 годині в гарнізонному будинку офіцерів буде презентовано музей, в якому зібрані особові речі командира Олександра Білого та його підлеглих: керівника повітряно-вогневої тактичної підготовки Михайла Дьякова, штурмана авіаційної ескадрильї Ігора Скочкова, керівника техніко-експлуатаційної частини інженерно-авіаційної служби авіаційної ескадрильї Сергія Телегіна, бортового авіатехніка Володимира Буркавцева, старшого бортового авіатехніка Олександра Козолія, старшого техніка з обслуговування радіоелектронного обладнання Олега Павленка, старшого повітряного стрілка Олександра Ковалика та старшого повітряного радиста Віктора Ментуса.