3

В ході п’ятої хвилі часткової мобілізації в багатьох регіонах України, в Запорізькій області зокрема, планується сформувати батальйони спецпризначенців.

Як стало відомо, в ході проведення в Україні чергової, п’ятої за рахунком хвилі всеукраїнської часткової мобілізації, вище військове керівництво країни планує створити спецбатальйони особистого реагування, особовий склад яких буде складатися з ветеранів антитерористичної операції на Донбасі, ветеранів війни в Афганістані та військовослужбовців, що приймали участь в миротворчих операціях.

Також варто відзначити, що на території Запорізької області чергова хвиля мобілізації проходить під завісою секретності, – офіційно про неї було оголошено 28 квітня 2015 року, хоча процес роздачі повісток розпочався ще з 10 квітня. Як стало відомо, подібний підхід до мобілізації продиктовано міркуваннями безпеки.

Нагадаємо, що заступник Запорізького обласного військового комісара по роботі з особовим складом Михайло Логвінов раніше повідомляв, що призову, як і раніше, підлягають військовозобов’язані особи чоловічої статі у віці від 18 до 60 років. Хоча наразі основний наголос в ході проведення мобілізаційної кампанії робиться на чоловіків, які мають за своїми плечами військову спеціальність у віці від 27 до 45 років.

Михайло Логвінов також розповів, що підготовка новобранців проходить по вже раніше затвердженому плану: спершу мобілізовані проходять етап одиночної підготовки, після чого проходять етап підготовки з військової спеціальності. Всі навчання займають близько 1 місяця і після навчання мобілізовані доправляються у військові частини, де розподіляються безпосередньо по бригадам та військовим підрозділам.