оборона

Цього року продовження мобілізації вже навіть не обговорюється. Чоловіки призовного віку будуть оповіщені про необхідність нести службу та допомагати Батьківщині. Наразі й транспортні засоби відправляться за необхідності в зону АТО. Відповідний порядок вилучення транспортних засобів існує вже давно. Звісно забрати авто у будь-кого неможливо, тому юридичні особи стануть першими, у кого заберуть авто для потреб армії.

Порядок вилучення існує. Після об’яви демобілізації авто мають повернутися до власників, а от порядок відшкодування збитків, втрати авто поки ніхто не розробив. Поки не ввели надзвичайний або воєнний стан – безкоштовно вилучають автомобілі у організацій, воєнних формувань тощо. Військові комісаріати займаються цим на основі рішень місцевих державних адміністрацій, що мають оформити відповідним розпорядженням.

Як тільки сповістили про мобілізація, не варто кидатись шукати власне авто, бо держава має 30 календарних днів на повернення вашого автомобілю. Практика покаже, в якому стані будуть повертатися авто, але сподіватись на ідеальний не варто. Зазвичай, не своє – не шкода. Саме таким принципом керується більшість.

Питання компенсації піднімалось, але поки чіткої відповіді щодо цього немає. Хочеться сподіватись, що знайдеться рішення на правовому рівні щодо компенсації збитків підприємствам, чиї транспортні засоби будуть вилучені для потреб Збройних Сил України.