1210 оборона

Наразі спеціалісти в області психології, які працюють в Україні з військовими, які пройшли службу в зоні АТО, все частіше стали говорити про «донбаський синдром». Це своєрідна руйнація душі, дисбаланс морального та психічного здоров’я, за якими стикаються більшість військових, яким судилося воювати в реальних умовах. Психологи намагаються допомогти українським військовим патріотам реабілітуватися та повернутися до цивільного життя. Зараз спеціалісти фіксують лякаючу кількість самогубств серед армійців з зони АТО. Вітчизняні психологи намагаються своєчасно надавати фаховую допомогу, тому неприпинно шукають відповіді на багато існуючих питань.

Уряд та військові спеціалісти з психології щодня підкреслюють важливість проведення реабілітації військових – чоловіків та жінок, аби не дозволити збільшитися кількості небойових смертей на армійських позиціях. Як правило, трагічні випадки непоодинокі з тими, хто повертається зі служби, але не може знайти своє місце у цивільному житті.

Проблему поглиблює той факт, що військові не вважають за потрібне звертатися до фахових психологів, аби оточуючі не визнали його слабким. Особливо це актуально у селах та невеличких містечках. Важко тим, хто не знаходить спільну мову та підтримку від кола родичів, знайомих, друзів – усіх, з ким розділяв життя до військової служби в АТО. Дуже падають духом ті, хто повертається додому з каліцтвом, та не хоче бути тягарем для близьких.

Психологи працюють із захисниками, їхня допомога дуже важлива та ефективна на шляху до подальшого щасливого цивільного життя українських військових, адже більшість проблем створюються у мозку людини.