Pro-Russian separatists from the rebel Interior ministry attend an oath-taking ceremony in Donetsk

Протягом останньої доби зафіксовано неодноразові спроби формувань російсько-терористичних військ на Донбасі створити привід для провокаційного зриву т.з. «режиму тиші». Про це інформує Дмитро Тимчук, керівник групи «Інформаційний спротив» з посиланням на оперативні дані. З його слів, провокації здійснюються шляхом обстрілу позицій українських бійців та проведенням низки активних бойових дій наступального характеру. Зокрема, зафіксовано активність проросійських терористів в районі населеного пункту Майорське, де була вчинена спроба відтіснити українські підрозділи з їх передових позицій. Активні обстріли також були зафіксовані в районі Піски, Авдіївка, Широкіно.

Також командування російсько-терористичних війська продовжує використовувати перемир’я для нарощування бойового потенціалу та структуризації всіх озброєних формувань т.з. «ЛНР» та «ДНР», створення єдиної вертикалі управління, навчання особового складу. Росія активно нарощує процес перекидання та накопичення матеріально-технічних ресурсів з метою подальшого ведення активних бойових дій. Фактично створюється ресурсна база для подальшої ескалації конфлікту.

Окрім цього, згідно з даними штабу АТО, група контрольованих Росією бойовиків чисельністю до посиленого взводу перетнула р. Сіверський Донець та зайняла на території, що фактично контролюються українськими військами.