07.10 оборона

Навколо ідеї допущення на окуповану територію Донецької та Луганської областей міжнародної миротворчої місії створилося багато думок та пересудів. Ключовий супротивник України – Москва, була проти втручання світової спільноти у конфлікт. Але останнім часом в ЗМІ стало з’являтися все більше інформації про те, що Кремль переглянув своє попереднє бачення ситуації. Що ж насправді приховує керівник Російської Федерації, та які вигідні для себе сторони побачив Путін напередодні президентських виборів?

Доки переговори, щодо приходу на Донбас миротворчих сил ООН тривають, Кремль складає новий стратегічний імперський план. Український уряд заявив, що відповідь на резолюцію по миротворцям для Радбезу ООН ще в стадії підготовки, оскільки проходять консультації із партнерами з держав-партнерів. РФ вже випередила усіх та перша заявила про подачу підготовленого власного проекту.

Поки мистер Волкер, який є спеціальним представником Державного департаменту США, прямує на переговори з Кремлем про вірогідність введення місії “блакитних шоломів” на територію Донбасу, Україна разом із західними партнерами має певні побоювання, що включення російського контингенту до складу миротворців перетвориться на справжнього “троянського коня”. У разі погодження російського плану, Кремль отримає «зелене світло» на усі свої злочини проти прав та свобод українського народу, та виправдання своїх позіхань на державні кордони та територіальну цілісність інших держав. В необхідності присутності миротворчої місії на території окупованих територій ніхто не сумнівається, але ключовим питанням є те, що представників агресора у її складі не повинно бути.