1

Завдяки перемир’ю, яке встановилося на Донбасі з 2 жовтня, українським військовим вдалося завершити відведення танків в Луганській області в рамках першого етапу. Так, протягом останньої доби бойовики повністю притримуються режиму припинення вогню, – про це повідомляє прес-центр антитерористичної операції.

Після повідомлень української сторони про передислокацію певної кількості військової техніки, протягом найближчих декількох днів представники ОБСЄ будуть проводити верифікацію. Вони також перевірять відповідність індивідуальних заводських номерів та місця передислокації танків на відстані не менше 15 кілометрів від лінії розмежування.

Також з ранку 7 жовтня сили АТО розпочали відведення мінометів 82-мм від лінії розмежування. Вже на 12 жовтня заплановано третю чергу з відведення протитанкових гармат Д-48 або Д-44 калібру 85-мм.

Нагадаємо, спікер антитерористичної операції повідомив, що на виконання завдань з відведення бронетехніки та озброєння калібру менше 100 міліметрів, регламентованих доповненнями до Мінських домовленостей, підрозділам ЗСУ в Луганській області відведено не більше 14 діб.

В штабі АТО також повідомляється, що в зоні конфлікту вдається майже щоденно нарощувати об’єми робіт з практичної допомоги жителям Донбасу. За сприяння груп цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, разом з представниками комунальних служб області, вже було відремонтовано більше 250 метрів магістрального газопроводу на ділянці Марьїнка-Красногорівка.

В самій же Марьїнці вже розпочалися ремонтні роботи з відновлення високовольтних ліній електропередач.