2410 оборона

Вже понад три роки небайдужі українці по всій країні опікуються проблемами, з якими зіштовхнулися мешканці Луганської та Донецької областей. Це питання влаштування на нових територіях, пристосування до нових умов, пошуки роботи, дитячих садків, шкіл та ВУЗів, тощо. Для українців став вже повсякденним термін «волонтер». Деякі люди на добровільній безоплатній основі допомагають військовим, інші – займаються питаннями вимушених переселенців, але є й такі, що вирішили використати війну та її наслідки собі на користь: задля слави та грошей.

Мова йде про створення нової настільної гри під назвою «Переселенська блуканина». Ця подія вже набула скандального розголосу, оскільки більшість громадян України вважають це знущанням над людьми, яким і так прийшлося несолодко, не всі були готові починати відбудовувати свої життя з початку. Експерти вважають, що людям вразливим, з нестійкою психікою, з радикальними поглядами краще утриматися від гри, адже на полі цієї гри є наступні ділянки: «Ваше місто окуповане. Пропустить хід», “В СБУ не змогли підтвердити факт вашого перебування на контрольованій території. Тож ви потрапили в “списки СБУ” – вам заблокували виплати”. Автори забажали перенести гравців у реальність переселенців, яких РФ та бойовики прирекли на відчай та безкінечну блуканину. Гра пропонує два варіанти вирішення життєвого питання таким громадянам: “Якщо не вистачає сил рухатись уперед, ви завжди можете повернутись на непідконтрольну територію”.

Розробники вважають, що поява такої гри є позитивною, оскільки змушує гравців зупинитися та переосмислити своє ставлення до світу та людей в цілому. Це розуміння того, що десь півтора мільйона українців вимушені жити, як фігури цієї жорстокої гри.

Натомість «Фонд сприяння обороні Запорізької області» підтримує тих, хто боронить наші кордони та опікується нашим спокоєм. Так в частині А2189 були встановлені нові металопластикові вікна за кошти фонду (33 тис. грн.), аби бійцям було затишно в казармах та задля заощадження коштів в/ч на опаленні.

Також за кошти фонду був придбаний водонагрівач для Волонтерського центру «Солдатский привал» (2400 грн), адже кожний боєць, котрий має зробити пересадку на станції Запоріжжя-1 має право абсолютно безкоштовно отримати наступні послуги: помитися, поїсти, переночувати. Задля цього фонд кожного місяця проводить закупівлю продуктів першої необхідності. Так і в жовтні були придбані продукти харчування на суму майже 13 тис. грн.

Фонд і надалі опікуватиметься нашими побратимами. Але ми також розраховуємо на вашу підтримку. Реквізити є на сторінках нашого сайту на сторінці у Фейсбуку. Дякуємо Вам.