оборона 2009

На думку американського дипломата пана Волкера, Путін планує ще більше розділити країну, пропонуючи введення миротворців на Донбас. Він підкреслює, що сама по собі ідея присутності миротворців є гарною, але вона вимагає ретельного обговорювання деталей.

Насторожує авторство цієї пропозиції – ідея належить голові Кремля, який не планує добра для української землі. У президента росіян, мабуть, з’явився план щодо миротворчої місії, адже раніше Кремль був категорично проти ідеї введення іноземних місій наокуповані землі Луганської та Донецької областей, де панують російські найманці.Дипломат говорить, що не варто українському МЗС думати, що поява миротворчої місії ООН на Донбасі блокує російську навалу. За словами спеціального представника Державного департаменту США у справах України Курта Волкера, поява миротворців не вирішіть конфлікт між країнами. Дипломату було геть цікаво бути спостерігачем пропозицій РФ щодо московської версії можливої появи на Донбасі миротворців ООН, про що він повідомив в Києві в ході форуму Ялтинської європейської стратегії (YES).

Волкер вважає, що у миротворчій місії треба обговорювати участь міжнародних сил підтримання безпеки, які витіснлять російських найманців (про яких Путін досі говорить, що «их там нет»). Крім того, обов’язково потрібно проведення моніторингу важкого озброєння та посилення контролю кордону. Тільки в такий спосіб можна буде говорити про суттєві кроки уперед, які будуть основою для фактичної реалізації домовленостей, які було досягнуто у Мінську з подальшим відновленням територіальної цілісності.