03

Рада національної безпеки та оборони України підтримала рішення про визнання кордонів окремих районів Донецької та Луганської областей, в яких буде введено особливий порядок місцевого самоврядування згідно з основними пунктами Мінських домовленостей. Про це повідомив по закінченню наради заступник секретаря РНБО Михайло Коваль.

Визначення кордонів окремих районів і введення особливого порядку самоуправління буде відбуватися згідно з діючим Законом України «Про особливий порядок місцевого самоуправління на території деяких районів Донецької та Луганської областей по лінії розмежування, визначеною Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року.

Також було зазначено, що з метою реалізації даного рішення, на розгляд депутатів Верховної Ради України буде внесено постанову та внесено зміни в раніше прийнятий закон про особливий порядок місцевого самоуправління в окремих районах Донбасу. Також важливим залишається й те, що введення особливого порядку не буде відбуватися на тих територіях, що були захоплені проросійськими бойовиками вже після підписання Мінських домовленостей.

Варто нагадати, що раніше президент України Петро Порошенко підписав спеціальний указ, що передбачає реалізацію додаткових заходів по укріпленню національної безпеки України, також затверджується і створення спеціального Військового кабінету.