оборона

Штаб АТО офіційно розповів, що вночі на п’ятницю 17 червня бойовики вирішили провести крупну провокацію близько міста Луганськ. Провокація мала на меті заставити українських бійців відповісти на вогонь та порушити мінські домовленості. Традиційна мета, що досягалась досить вже традиційними методами. Застосовували гранатомети, стрілецьку зброю, кулемети для удару по позиціям української армії. За останні 24 години терористи провели 5 повноцінних обстрілів. На Донецькому напрямку особливу увагу бойовики приділили нападу на Водяне, Павлополлі.

Також офіційно штаб повідомляє про те, що ситуація в зоні АТО стабілізувалася. Багато хто асоціює це саме з настанням великих церковних свят. У вихідні буде Трійця, тому бойовики можуть зменшити кількість обстрілів та нападів. На Маріупольському напрямку продовжуються обстріли, але кількість нападів дещо зменшилась, хоча це не говорить про зміну планів бойовиків.

В мережі Інтернет з’явилось відео, яке підтверджує те, що бойовики проводять обстріли населених пунктів, а потом видають цей безлад за провину української сторони. Росія вимагає, щоб Україна дотримувалась мінських домовленостей, але наразі саме українська сторона єдина, яка їх дотримується. Зброя для захисту видається з урахуванням мінських угод, але з’являється все більше противників таких домовленостей, які діють однобічно. Також Президент Російської Федерації Володимир Путін закликає залишатися вірними мінським угодам навіть під обстрілами. Варто зауважити, що тут річ йде про життя людей, які ризикують бути знищеними під обстрілами.