3

Ватажки луганських бойовиків заявили, що їхній «закон» про «воєєний стан» набуває чинності від сьогодні, 5 травня. Як сказано у повідомленні терористів, «Закон «Про військове становище» є законодавчою основою правового режиму воєнного стану, тимчасово вводиться на території Республіки або в окремих її місцевостях у раз агресії проти ЛНР або безпосередньої загрози агресії». В свою чергу, агресією проти «ЛНР» незаконні бандформування називають «застосування збройної сили іноземною державою проти суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності ЛНР». Скільки саме триватиме цей «воєнний стан», бойовики не уточнюють.

Загалом, за сьогоднішній день в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України двоє українських військовослужбовців загинули, ще 6 поранено. Втрати наші військові понесли під Артемівськом, де диверсійно-розвідувальна група російсько-сепаратистських сил атакувала транспорт бійців ЗСУ.

В той же час продовжуються запеклі бої неподалік Донецького аеропорту, в передмістях Горлівки та Широкіно. Бійці добровольчого батальйону «Донбас» повідомляють, що вже протягом 12 годин бойовики не припиняють обстрілювати українські позиції. На даний час між силовиками та ворогом відбувається стрілецький бій.