An OSCE investigator takes pictures of a building after it was damaged by recent shelling in the western part of Donetsk, eastern Ukraine

Російські окупанти неодноразово прикриваються різноманітними причинами, аби не допустити спостерігачів міжнародної місії на підконтрольні території. Згідно звіту, який надіслано місією ОБСЄ, наприкінці минулого тижня військові так званої «ДНР» відмовили у перетині лінії розмежування місією ОБСЄ в районах Донецької області, посилаючись на проведення «спеціальної операції». Спостерігачам довелося виконувати свою задачі лише у компанії бойовиків, які супроводжували їх. Спеціалісти працювали під наглядом військових у формі, обличчя яких були закриті. Перекриття перехрестя мало місце у районі селища Щербак, зайнятого окупантами. В якості попереджального знаку про закриття проїзду, бойовики поставили на дорозі транспорт, на якому був напис “поліція”.

Не тільки міжнародний патруль СММ не зміг без перешкод прямувати на південні території: також, охоронці з «ДНР» відмовляли у проїзді цивільним транспортним засобам. Після тривалих переговорів для команди СММ проїзд у Новоазовськ було відкрито за умови рухатися у супроводі озброєних представників «ДНР».

Окупанти неодноразово повторюють спроби висувати свої умови міжнародним спостерігачам. Так, раніше повідомлялося, що місія ОБСЄ на території Горлівці залишилася без охорони з боку бойовиків, а точніше, передова патрульна база СММ ОБСЄ. Україною та іноземними організаціями така позиція окупантів була кваліфікована в якості грубого порушення домовленостей, які було досягнуто у Мінську під час чисельних зустрічей президентів РФ та України. Відомо, що протягом 2017 року СММ ОБСЄ, яка працює на території Донецької та Луганської областей подвоїла кількість громадян РФ, а також представників з Сербії та Білорусії.