красота

На думку президента України Петра Порошенка основними провокаторами, дії або висловлювання яких можуть стати причиною вступу України в гарячу фазу військового конфлікту з Російською Федерацією, є російські чи українські політики-популісти, або сам Кремль. Так гарант української Конституції висловив свою думку стосовно загострення на Донбасі, коли відвідував Кропивницький.

За словами прес-секретаря Президента Святослава Цеголко, Порошенко вважає, що для країни найважчі часи вже у минулому але деякі політики можуть сприяти відкочуванню ситуації назад до гарячої фази війни, яка є спровокованою Москвою, а також популістами обох країн.

Дані з боку представників української влади щодо ослаблення ситуації в Луганській та Донецькій областях та можливе припинення військових дій базуються на двох позиціях. За словами політичного експерта Сергія Постоловського, уряд не відкидає ідею законодавчого закріплення особливого статусу Донецької і Луганської областей або введення міжнародної миротворчої місії на Донбас (у складі яких будуть і російські представники).

Наприклад, з перших днів, як американці обрали Дональда Трампа головою нації, президент Сполучених Штатів веде активні переговори із головою Кремля. Головною темою їхніх дискусій є врегулювання конфлікту на сході України. Не є секретом, що від України мало що залежить: гаряча стадія війни завершиться тоді і в такому ключі, як домовляться Вашингтон із Москвою. Не виключено, що Путін влаштує будь-яких з названих варіантів: обидва передбачають присутність РФ на Донбасі. А це означає своєрідний козир під час майбутніх президентських виборів у Росії, за перемогу на котрих Путін буде робити усе можливе. Він і санкції, нібито, ослабить, і народ Донбасу врятує, і Україні покаже, де її місце.