оборона

Розмови про пасхальне перемир’я залишилися лише на рівні потенційних можливостей. Домовленості не виконуються бойовиками, тому говорити про режим тиші знову неможливо. Сьогодні терористи 23 рази відкривали вогонь по позиціям української армії.

3 квітня найбільш активно терористи вели себе на Донецькому напрямку. Біля Авдіївки та шахти Бутівки стріляли з мінометів 120 та 82 мм. Гранатомети та стрілецьку зброю використали для обстрілів Пісків, Авдіївки, Верхньоторецького, Південного. Кулемети крупних калібрів застосували проти позицій українських військових біля Кам’янки. Також з стрілецької зброї сьогодні стріляли біля Зайцево.

На Маріупольському напрямку стріляли сьогодні біля Широкино, Красногорівки та Чермалику. Ворог застосував кулемети великого калібру. Стрілецьку зброю використали для обстрілів Богданівки та Зайцево. БілґГнутово працював ворожий снайпер. На Луганському напрямку використали міномети 120 мм для обстрілів Кримського.

Українські військові у деяких виключних випадках мали відкривати вогонь у відповідь, щоб втримати позиції та не пустити ворога на українську територію. Під час обстрілів двоє українських військових загинуло, а двоє – отримали поранення.

3 квітня під час чергування на блокпості біля Авдіївки загинув запорізький боєць. Хлопець під час розряджання рушниці вистрілив в себе через необачність. До лікарні хлопця не довезли. 20-річний Віталій Слауцький служив в зоні АТО з березня минулого року за контрактом. Нещодавно в зоні АТО при досить незвичних обставинах загинув ще один запорізький боєць.