оборона

Ситуація в зоні АТО залишається складною вже давно. Бойовики продовжують проводити обстріли позиці українських військових поблизу населених пунктів, не соромляться безпосередньо обстрілювати житлові квартали, не зважають на можливі втрати серед мирного населення. Непроста ситуація давно турбує українців, але способів для її вирішення поки не видно.

Наразі активно відстоюють думку про те, що антитерористичну операцію необхідно закінчувати, але ресурсів відвоювати окуповані території немає, а визнати їх втраченими також ніхто не хоче. Саме по собі питання вирішуватися не хоче.

Терористи продовжують проводити обстріли, які заборонені мінськими угодами. Режим тиші не дотримується, зброя використовується тяжка, серйозна та небезпечна. Бойовики застосовують БМП, гранатомети, міномети, стрілецьку зброю, протитанкові гранати, зенітні установки, ГРАДИ та інше озброєння, яке може нанести серйозних збитків супротивнику.

16 червня в зоні АТО в результаті ворожих нападів загинув один український військовий. Ситуація наразі контролюється українською стороною, але залишається дуже непростою. Штаб АТО повідомляє про 18 обстрілів від початку доби. Найбільше пострілів сьогодні лунало на Маріупольському напрямку. Терористи застосували міномети 120 мм та 82 мм, кулемети великого калібру. Крім того, ворог стріляв сьогодні по Павлополю, Чермалику, Водяному, Широкино.

На Донецькому напрямку більше всього обстрілів було по Авдіївці, де застосували танки та міномети 120 мм. На Луганському напрямку було сьогодні відносно спокійно.