3

Моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі, що наразі працює на території Донецької та Луганської областей заявила, що українські військові порадили жителям Луганського покинути населений пункт через можливе загострення ситуації напередодні 9 травня. Про це йдеться в опублікованому на днях звіті місії ОБСЄ.

Зокрема, в документі визначається, що у підконтрольному українській владі селищі Луганське (знаходиться на відстані 55 кілометрів від окупованого міста Донецьк), за повідомленнями місцевих жителів, українські військові ЗСУ неофіційно порадили їм покинути селище перед 9 травням задля їхньої власної безпеки, оскільки очікується значне загострення військових дій орієнтовно в зазначений час.

Наразі ситуація в селищі Луганське залишається спокійною. Бойовики періодично використовують стрілецьку зброю по опорних пунктах українських військових.

Також згідно з офіційним звітом організації ОБСЄ, було констатовано хиткість «режиму тиші» на Донбасі. В зоні АТО й надалі лунають вибухи, використовуються зенітні кулемети, автоматичні гранатомети, крупнокаліберні кулемети та стрілецька зброя. Також зазначається, що представники Спільного центру з контролю та координації здійснили три спроби, аби зупинити вогонь в районі зруйнованого Донецького аеропорту, але всі вони зазнали невдачі.