2310 оборона

Не дивлячись на те, що російські окупанти зайняли українську територію, країна намагається дбати про своїх громадян, які мешкають за вимушеною лінією розмежування. Це стосується й безпеки користування контрольно-пропускними пунктами. З боку обласної влади та військових України виконані усі заходи задля роботи пунктів пропуску, але на Луганщині вкотре залишається зачиненим КПВВ «Золоте». Його робота заблокована представниками ОРЛО з суботи 20 жовтня 2017 року.

За інформацією, поданою українською стороною СЦКК та оприлюдненою прес-центром штабу АТО, у зоні КПВВ “Золоте”, що на околицях Попасної з 20 жовтня українцями була розпочата робота у штатному режимі о 7:00. Забезпечення пасажиро-транспортного потоку людей і транспортних засобів здійснюється представниками української прикордонної служби, співробітниками фіскальної служби та Національною поліцією. Що стосується НЗФ ОРЛО, то окупанти вирішили заблокувати процес відкриття пункту пропуску.

Бойовики завжди поводяться як агресори та володарі чужої землі: порушують домовленості, перешкоджають виконанню обов’язків міжнародними спостерігачами, та порушують усі права громадян, що мешкають та працюють у зоні розмежування. Така поведінка значно погіршує гуманітарне становище на Донбасі в цілому та у Луганській області зокрема.

Бойовики не надали офіційних пояснень, але з неофіційних джерел стало відомо, що окупанти не готові з технічних причин, щоб транспорт або люди перетинали «Золоте». Прикордонники ОРЛО обіцяють, що перетин буде дозволений вже найближчим часом, але точних дат ніхто не називає. Україна забезпечує повноцінну роботу КПВВ, тому залишається чекати на милість окупантів.