1

Заступник голови Шевченківської районної адміністрації Володимир Гринєв зустрівся з родиною загиблого в зоні проведення антитерористичної операції Героя України Богдана Завади. За інформацією, що розміщена на сайті Запорізької міської ради, дружині загиблого офіцера було передано благочинну допомогу. Жінка подякувала за увагу та юридичну допомогу, надану спеціалістами адміністративно-правової роботи місцевої влади. Нагадаємо, що 35-ти річний лейтенант Національної Гвардії України, командир роти спецпризначенців військової частини 3029 Богдан Завада, за офіційними даними, загинув в районі населеного пункту Марьїнка, що на Донеччині 16 липня 2014 року.

В той день блокпост бійців Національної Гвардії України атакували близько 100 терористів самопроголошеної «ДНР» з допомогою чотирьох одиниць броньованої техніки зі сторони населених пунктів Таран та Степанівка.

В ході бою, що зав’язався між сторонами, лейтенант Завада героїчно прикривав особовий склад та самостійно вів вогонь з протитанкового гранатомета. Він підбив БТР та знищив 10 терористів, чим допоміг своїм бійцям перегрупуватися на блокпосту і, як наслідок, врятував життя не одному українському військовослужбовцю. В цьому бою героїчний офіцер загинув, однак його тіло бандити повернути рідним відмовилися.

За виключну мужність, самопожертву та героїзм, проявлений при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, наш земляк був удостоєний почесного звання Героя України посмертно.

Шевченківський районний суд визнав Богдана Заваду померлим. Дане рішення вже вступило в силу, що дозволить родині відважного лейтенанта отримати всі гарантовані державою соціальні льготи.