1

Згідно з даними заступника командуючого проведенням антитерористичної операції на Сході України Валентина Федичева, лише на території Ростовської області Росією стягнуто для допомоги самопроголошеним «ДНР» та «ЛНР» близько 53-х тисяч озброєних військових та величезну кількість військової техніки. При цьому війська так званої «Новоросії» складають 31 тисячі чоловік, переважно громадян РФ.

Велика кількість військових зосереджена в окупованому Криму, Придністров’ї та на кордоні з Чернігівською, Сумською, Харківською областях. На все це, згідно з даними полку «Азов», Україна має 1090 танків (лише 49% від загальної кількості), та на багато меншу кількість військових. Однак Україні, не дивлячись ні на що, все ж таки за 1 рік вдалося вибудувати достатньо потужну лінію оборони, а українські захисники на сьогодні здатні втримати зайняті ворогом населені пункти вздовж лінії розмежування. Без масованого заходу російських військ на територію України, проросійські бойовики не здатні просунутися далі ні на крок.

При цьому терористи продовжують створювати ударне наступальне угрупування в Донецьку. Раніше такі вже були створені в Горлівці, Первомайську, в районі Новоазовська-Тельманово. Очевидно, що бойовики «ДНР» готуються до відвоювання всієї або хоча б значної частини Донецької області (Маріуполь, Краматорськ, Слов’янськ), а «ЛНР» – повернути, як мінімум, агломерацію Лисичанська, Сєвєродонецьку та Рубіжного.