1

Бійці роти територіальної оборони «Берда» в місті Бердянськ Запорізької області пройшли навчання з надання першої медичної допомоги в умовах бойових дій. Тренування бійців проводилося унікальним спеціалістом. Це – Віталій Кабашнюк, відомий в країні тренер-інструктор з тактичної медицини одночасно двох українських відомств: Міністерства охорони здоров’я та Міністерства оборони.

В роті територіальної оборони «Берда» наразі проходять службу близько 100 чоловіків у віці від 22-х до 50 років. В основному всі вони — мешканці міста Бердянськ, проте є й жителі інших населених пунктів.

Заняття Віталія Кабашнюка вирізняються високою професійністю. Цей чоловік щоденно протягом не одного місяця проводив по декілька занять в різних військових частинах України. Виїжджав туди о 7-8-ій годині ранку і повертався затемно, аби на завтра знову їхати та навчати бійців тому, як звести до мінімуму санітарні втрати в умовах бойових дій. За офіційною статистикою, ці знання допомагають знизити їх до 40%. Тактична медицина за стандартами НАТО вже зберегла життя та звела до мінімуму втрати здоров’я сотням українських солдат та офіцерів в зоні АТО.

Після навчання бійців роти «Берда», Віталій Олександрович поїде під Марьїнку. Тут на нього вже чекають в декількох військових частинах, зокрема і в тій, яка нещодавно потрапила під сильний обстріл ворога та понесла значні втрати.